تولید خودکار استناد به صورت یک ابزار وب با بیش از بیست شیوه‌نامه موجود در پژوهیار به کاربر این امکان را می‌دهد که در سریع‌ترین زمان ممکن استناد به منابع خود را انجام دهد. 

تنها با پر کردن فیلدهای کتابشناختی منابع چون کتاب، پایان‌نامه، مقاله و ... و انتخاب شیوه‌نامه‌های استاندارد فارسی و انگلیسی همچون ای پی ای ، شیکاگو، ونکوور و شیوه‌های اختصاصی نشریات می توانید به منابع خود استناد دهید. 

در این امکان کاربر سه مرحله را دنبال می‌کند، ابتدا فیلدهای منابع خود همچون عنوان منبع، نام نویسنده، سال انتشار و ... را تکمیل می‌کند و سپس از لیست در اختیار قرار داده شده شیوه مورد نظر خود را انتخاب می‌کند و در مرحله آخر استناد منبع خود را دریافت می‌کند. 

این امکان هم‌اکنون در ابر پژوهیار با انتخاب هر آیتم در کتابخانه شخصی قابل دسترسی است. و به زودی در سایت نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

هدف از راه اندازی این سرویس سهولت استناددهی مخاطبان در پژوهش‌های آن‌لاین است، چرا که برخی مخاطبان ممکن است به ابزارهای مدیریت استناددهی خود در لحظه دسترسی نداشته باشند و از این طریق بتوانند به راحتی نیاز استناددهی خود را مرتفع سازند. 

 

Undefined