شاید کاربری عمومی و بهره‌برداری از ویژگی‌های کلی و عمومی نرم‌افزار استناددهی «پژوهیار» به‌عنوان نخستین نرم‌افزار استناددهی فارسی چندان سخت به نظر نرسد و چنین هم هست اما به‌کارگیری ساده و سریع «پژوهیار» و استفاده اصولی از تمام قابلیت‌های چنین نرم‌افزاری نیازمند آموزش است. «پژوهیار» خود را متعهد به این آموزش و اساساً فرهنگ‌سازی برای توسعۀ فرهنگ استناددهی و اخلاق و مهارت‌های پیرامون پژوهش می‌داند. 

با توجه به حجم تقاضای دریافتی از سوی پژوهشگران و علاقه‌مندان این حوزه و نیز محدودیت‌هایی موجود برای پاسخگویی به درخواست‌های برگزاری کارگاه در نهادهای مختلف و استان‌های کشور، «پژوهیار» بر آن است تا از بین داوطلبان فرهیخته و باتجربه در زمینۀ تدریس و کار با نرم‌افزار استناددهی «پژوهیار» از حضور مدرسانی کارآمد جهت آموزش نرم‌افزار «پژوهیار» استفاده کند. امید است که با یاری خداوند متعال گامی مؤثر در راستای ترویج فرهنگ استناددهی و اخلاق پژوهش در بین پژوهشگران و فرهیختگان برداریم.

تعهدنامه ذیل پس از پذیرش از سوی مدرسان «پژوهیار» به عنوان چارچوب حاکم بر کار مدرسان «پژوهیار» و تعامل این عزیزان با مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و فراگیران «پژوهیار» جاری خواهد بود.

لازم به ذکر است تمامی متقاضیان عضویت در شبکه مدرسان «پژوهیار» برای شروع در کارگاهی آموزشی با عنوان تربیت مدرس شرکت نموده و پس از کسب نمره قبولی در آزمون این دوره و همچنین در صورت پذیرش شرایط مندرج در تعهدنامه مذکور به‌عنوان مدرس رسمی نرم افزار «پژوهیار» در شبکه مدرسان شناخته و از پشتیبانی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) در بازه های زمانی برگزاری کارگاه در سراسر کشور بهره‌مند خواهند شد.

 

دانلود

 

Undefined