پایگاه مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی
پایگاه اینترنتی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در سال  ١٣٧٩  و به منظور معرفی فعالیت‌ها، محصولات و نرم‌افزارهای مركز راه‌اندازی شد. این پایگاه در موضوعاتی مانند: معرفی مرکز و زیرمجموعه‌های آن، معرفی نرم‌افزارهای مرکز، ارائه اخبار و اطلاعات جدید مرکز، دریافت کد فعال‌سازی نرم‌افزارهای مرکز، ارائه پرسش و پاسخ مربوط به محصولات مرکز، انجمن کاربران نور و... فعالیت می‌کند.
آدرس اينترنتی : http://www.noorsoft.org
 

 

پایگاه مجلات تخصصی نور
این پایگاه در سال  ١٣٨۴  و با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی گسترده از مجلات حوزۀ علوم اسلامی و انسانی، پایه‌ریزی شده و در بردارندۀ هزاران شماره‌مجله در صدها عنوان از مجلات کهن تا امروز است. این پایگاه علاوه بر عرضه و امکان ذخیره‌سازی مجلات به صورت تمام‌‌متن و تمام‌تصویر، قابلیت‌هایی چون: جستجو، نقد، برگزیدن، مدیریت مقالات و نیز اطلاعات مربوط به صاحبان آثار را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
آدرس اينترنتی : http://www.noormags.ir
 
پایگاه کتابخانه دیجیتال نور
این پایگاه در سال 1385 و با هدف عرضۀ کتاب‌های تخصصی حوزۀ علوم اسلامی و انسانی بر روی شبکه جهانی اینترنت راه‌اندازی شده و در بردارندۀ هزاران جلد از منابع ارزشمند علوم اسلامی در موضوعاتی همچون: علوم قرآن و تفسیر، علوم حدیث، ادعیه و زیارات، تاریخ و سیره، فقه، اصول، اخلاق و عرفان و ... است و از قابلیت‌های منحصربه‌فرد پژوهشی برخوردار است.
آدرس اينترنتی : http://www.noorlib.ir
 
پایگاه جامع الاحادیث
این پایگاه در تیرماه  ١٣٩٣  و با هدف عرضه فعالیت‌های حدیثی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در وب راه‌اندازی شد. جامع‌الاحادیث بزرگ‌ترین وبگاه حدیثی شیعه است که جهت تسهيل فعاليت‌های پژوهشی علاقه‌مندان و متخصصان حدیث، فعالیت می‌کند. در حال حاضر نزدیک به  ۴١۵٠٠٠  حدیث از  ٢٧٨  جلد کتاب حدیثی شیعه، در آن ارائه شده است. جستجو در احادیث، امکان مشاهدۀ روایات مشابه، امکان مقایسۀ روایات با یکدیگر، امکان دسته‌بندی روایات و امکان ایجاد پروژه‌های پژوهشی شخصی، از مهم‌ترین ویژگی‌های اين پايگاه است.
آدرس اينترنتی : http://www.noorhadith.ir
 
پایگاه متن‌کاوی
سایت گروه متن‌کاوی با هدف برقرای ارتباط با مؤسسات دیگر و همچنین پژوهشگران و دانشمندان حوزۀ متن‌کاوی ایجاد شده است. در این سایت، اخبار آخرین دست‌آوردهای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به‌علاوۀ ابزارها و دادگان‌های تولیدی این مرکز و همچنین مقالات چاپ‌شده پژوهشگران متن‌کاوی مرکز ارائه شده است.
آدرس اينترنتی : http://textmining.noorsoft.org
 
پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه
پايگاه حوزه با هدف ترويج فرهنگ دينی، در سال  ١٣٧٧  عرضه شد. در آن زمان اين پايگاه اولين مرجع ارائه محتوا و معارف شيعی به زبان فارسی بود. اکنون اين پايگاه شامل انبوهی از اطلاعات است که دسترسی به بيش از  ۵۵٠٠٠  مطلب به صورت موضوعی؛ متن کامل قرآن کريم، نهج‌البلاغه، صحيفۀ سجاديه به همراه ترجمه و شرح؛ متن کامل  ۵٠٠٠٠  مقاله از  ٢۵٠٠  شماره‌مجله؛ ارائۀ مشخصات  ٢٠٠٠٠  پايان‌نامه و ارائۀ  ۵٠٠٠  پرسش و پاسخ در موضوعات مختلف دينی از آن جمله است.
آدرس اينترنتی : http://www.hawzah.net
 
پایگاه اندیشوران حوزه
این پایگاه در سال  ١٣٨۶  و با هدف اطلاع‌رسانی در زمینه معرفی پژوهشگران راه‌اندازی شده است. معرفی هزاران پژوهشگر حوزۀ علوم انسانی و آثار آنان، امکان دستیابی به اطلاعات پژوهشگران از طریق فهرست الفبایی پژوهشگران، فهرست پژوهشگران بر مبنای تخصص، فهرست پژوهشگران براساس مراکز و همچنین امکان ویرایش اطلاعات توسط خود پژوهشگران از امکانات مهم این پایگاه است.
آدرس اينترنتی : http://www.andishvaran.com
 
پایگاه امام علی علیه‌السلام
پایگاه امام علی علیه‌السلام در سال  ١٣٧٩  و به دنبال اعلام این سال به نام مبارک امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام راه‌اندازی شد. در این پایگاه مطالب گوناگون دربارۀ اندیشه، سیره، شیعه و فضایل امام علی علیه‌السلام و همچنین متن و ترجمه نهج‌البلاغه به همراه شرح، مصادر و مستدركات آن و متن كامل كتاب الغدیر به همراه ترجمۀ فارسی با امكان دسترسی به فهرست موضوعی كتاب الغدیر ارائه شده است.
آدرس اينترنتی : http://www.imamalinet.net
 
پایگاه رسول نور حضرت محمد (ص)
این پایگاه در سال  ١٣٨۵  و در پی نام‌گذاری این سال از جانب مقام معظم رهبری به نام پیامبر اعظم (صلی‌الله علیه و آله) راه‌اندازی شد که در بردارندۀ مطالب مرتبط با با پیامبر اعظم (ص) در موضوعاتی همچون: سخنان پیامبر(ص)، تاریخ، سیره، اهل بیت پیامبر(ص) و ... است.
آدرس اينترنتی : http://www.rasoolnoor.com

 

فارسی