«پژوهیار ۲» (نسخه رومیزی)!

نسخه مستقل امکان نصب و اجرای پژوهیار را به عنوان یک برنامه مستقل از مرورگر فایرفاکس، فراهم می‌کند. این نسخه از «پژوهیار»،  تمامی امکانات مشابه با افزونه از جمله مدیریت کتابخانه و استناددهی، بدون نیاز به مرورگر را برای کاربران فراهم می‌کند.

از جمله امکانات این نسخه، امکان برقرای ارتباط با سه مرورگر کروم، فایرفاکس و اپرا از طریق رابط‌های موجود است.

 

 • اپرا
  • چنانچه پژوهش‌های خود را از طریق مرورگر اوپرا انجام می‌دهید، رابط اوپرا امکان ذخیره نتایج حاصل از تحقیقات شما را در قالب مترجم‌های شناخته شده در «پژوهیار» فراهم می‌کند. طریقه دسترسی کاربر به رابط کروم خود، در نوار ابزار نسخه مستقل، به صورت تصویر زیر فراهم شده‌است.   به عبارت دیگر، رابط اوپرا یک توسعه (extension) از مرورگر اوپرا است، که امکان برقراری ارتباط بین نسخه مستقل/ افزونه فایرفاکس و مرورگر اوپرا را فراهم می‌کند.   از قابلیت‌های دیگر مرورگر اوپرا می‌توان گفت: چنانچه کاربر نسخه مستقل یا افزونه فایرفاکس را بر روی سیستم خود نصب نکرده باشد، می‌تواند نتایج حاصل از پژوهش‌های خود را در ابر پژوهیار ذخیره کند. برای این منظور کافیست اطلاعات کاربری «ابر پژوهیار» خود را در تنظیمات رابط اوپرا وارد نماید. جهت دسترسی به این تنظیمات، در extension manager از مرورگر اوپرا، تنظیمات (options) «رابط پژوهیار » را انتخاب می‌کنیم و سپس در برگه عمومی تنظیمات اطلاعات کاربری را وارد نموده، بر روی دکمه شناسایی کاربر کلیک می‌کنیم. • گوگل کروم
  • چنانچه پژوهش‌های خود را از طریق مرورگر کروم انجام می‌دهید، رابط کروم امکان ذخیره نتایج حاصل از تحقیقات شما را در قالب مترجم‌های شناخته شده در «پژوهیار» فراهم می‌کند. طریقه دسترسی کاربر به رابط کروم خود، در نوار ابزار نسخه مستقل، به صورت تصویر زیر فراهم شده‌است.   رابط کروم یک توسعه (extension) از مرورگر کروم است، که امکان برقراری ارتباط بین نسخه مستقل/ افزونه فایرفاکس و مرورگر کروم را فراهم می‌کند.   از قابلیت‌های دیگر مرورگر کروم می‌توان گفت که چنانچه کاربر نسخه مستقل یا افزونه فایرفاکس را بر روی سیستم خود نصب نکرده باشد، می‌تواند نتایج حاصل از پژوهش‌های خود را در ابر پژوهیار خیره کند. برای این منظور کافیست اطلاعات کاربری «ابر پژوهیار» خود را در تنظیمات رابط کروم وارد نماید. جهت دسترسی به این قسمت، در بخش تنظیمات extensions مرورگر کروم، برروی تنظیمات (options) رابط «پژوهیار» کلیک می‌کنیم. سپس در برگه عمومی صفحه باز شده، اطلاعات کاربری کاربر را وارد می‌نماییم.


    
 • فایرفاکس
  • منظور از رابط فایرفاکس همان نسخه افزونه فایرفاکس است. در صورتی که کاربر آن را بر روی مرورگر فایرفاکس خود نصب کند، می‌تواند نتایج پژوهش‌ها و جستجوهایش را در قالب مترجم‌های شناخته شده در نسخه مستقل خود درون برد کند. در این حالت از دو طریق امکان مدیریت کتابخانه و استناددهی برای کاربر فراهم شده است، یکی ازطریق نسخه مستقل و از طریق افزونه فایرفاکس، با این توضیح که کتابخانه کاربر در هر دو نسخه مشترک خواهد بود. طریقه دسترسی کاربر به رابط فایرفاکس خود، در نوار ابزار نسخه مستقل، به صورت تصویر زیر فراهم شده‌است.


    
فارسی